Pravidelnou relaxací výrazně snížíte stres a úzkost

Přejít zpět

Rychlé tempo života přináší spoustu stresu a tlaku. I když někteří předpokládají, že tento druh napětí je nevyhnutelnou součástí života, pravidelná relaxace vám ukáže, že tomu tak být nemusí. Najděte si nerušené místo a čas na odpočinek a přesvědčte se o tom, jak několik minut klidu denně dokáže kouzlit s hladinou stresu.

Odpočívejte bez rušivých elementů

Sauna je bezpochyby symbolem relaxace a zdraví, musí ale splňovat důležité podmínky. Pokud si chcete opravdu odpočinout, vyberte pro ni místo, které bude určené pouze pro odpočinek. Nenechávejte v nejbližším dosahu žádné rušivé elementy, které vás dokáží vytrhnout z klidu. I pípnutí telefonu nebo zvonek u dveří dokáže zvednou stresovou hladinu a narušit proces obnovy energie.

Doma moc klidu nenajdete

Sauna v interiéru má rozhodně řadu výhod, ale je potřeba se zamyslet i nad jejími nevýhodami. Máte doma prostředí, kde vás nikdo nebude rušit? I když si vypnete telefon a domovní zvonek, co zbylé ruchy běžného chodu domácnosti, jako je křik dětí, dupání po schodech, spadnutí hrnce na podlahu nebo hlasitá televize?

Všechny tyto elementy dokáží přetrhnout tok klidných myšlenek a vyrušit vás z odpočinku. K daným věcem a lidem máte totiž osobní vztah, vše v domě se týká i vás a podvědomě chcete reagovat.

Venkovní sauna se může stát idylickým místem

A teď se z rušné domácnosti přesuňte ven na zahradu a poslouchejte své okolí. Co slyšíte? Vítr, jak si hraje s listím, ptáky dovádějící v korunách nebo blížící se bouřku? Zvuky přírody nejsou pro mysl rušivé, naopak ji dokáží zklidnit a pomáhají snižovat hladinu stresu. Právě proto se zaměřujeme na exteriérové sauny, které se pro vás stanou vlastním ostrůvkem odpočinku, klidu a zdraví.

Pokud máte nějaké dotazy, nebojte se ozvat se nám skrze náš formulář.

Přečtěte si také