Z jakého materiálu může být venkovní sudová sauna?

Cedrové dřevo venkovní sudová sauna

Láká vás venkovní sudová sauna, ale nejste si jistí, z jakého materiálu by měla být? Pojďme si představit ty nejdůležitější praktické výhody cedru a smrku, které vám pomohou se rozhodnout.

Do cedrového dřeva se zamilujete

Vlastnosti cedru určitě oceníte. Obsahuje esenciální oleje, díky kterým bude venkovní sudová sauna úžasně provoněná a bude mít příznivý vliv na váš fyzický i psychický stav. Léčivé účinky má také díky přítomnosti přírodní antibiotik. O pozitivech cedru jsme vám už povídali také v článku Nechte se překvapit léčivými účinky cedrového dřeva.

Díky obsahu antiseptických látek a silic je méně náchylné k napadání škůdci. Při střídání ročních období a různých teplot je také odolnější – nerozpíná ani nesmršťuje se tak moc jako jiné druhy dřev. Prasklinky ve struktuře cedrového dřeva jsou menší a dřevo působí luxusnějším dojmem. Nemá žádné suky, má krásnou kresbu dřeva a širokou barevnou rozmanitost od tmavě hnědé až po světlou máslovou barvu.

Cedr je odolnější vůči vlhkosti, rozmarům počasí i škůdcům. Má ještě jednu zásadní výhodu. Roste daleko na severu a díky tomu má mnohem hustější letokruhy než dřevo ze střední Evropy. Výsledkem je lepší pevnost, stabilita a delší životnost. Venkovní sudová sauna vám tedy bude sloužit po dlouhá léta, a i po letech bude stejně krásná, jako když jste si ji pořizovali.

Smrkové dřevo je typické svým vzhledem

Dřevo ze skandinávského smrku se při výrobě saun využívá nejčastěji a je cenově dostupnější. Oproti našemu smrku roste déle a v mnohem chladnějších podmínkách, proto je dřevo skandinávského smrku hustější a odolnější.

Díky krutějším přírodním podmínkám roste mnohem pomaleji, je pevnější, má menší suky a v neposlední řadě je díky jemnějším a výraznějším letokruhům esteticky zajímavější.

Je oblíbené i díky své typické pryskyřicové vůni. Dřevo smrku je jedno z nejsvětlejších, má téměř bílou barvu se žlutými tóny. Pokud hledáte cenově výhodnější variantu, než je sibiřský cedr, pak je severský smrk optimální varianta.

A jak se rozhodnete vy?

Cedrové dřevo se považuje za luxusní materiál a má vyšší cenu. Není to ale příplatek za luxus, ale za opravdu kvalitní dřevo, které vám bude sloužit dlouhá léta. Se smrkovým dřevem ušetříte, ale přijdete o léčivé účinky, které byste zažili při odpočinku v sudové sauně z cedru. Pokud máte jakékoliv dotazy, nebojte se nám ozvat skrze náš formulář. Pro aktuální nabídky doporučujeme sledovat také náš instagram a facebook.

Lesen Sie auch